realmagick.com The shrine of knowledge.
Deities & Heros >> Slavic
tutelary, spirits, household

Vazily, The

Author: Obsidian

(sing. Vazila) Any of a class of household tutelary spirits; these to be found in and concerned with the stables

Suggested News Resources

Zákazník chtěl platit auto hotově. Bankovky vážily stovky kilogramů
Podle čínských médií donesené bankovky vážily dohromady skoro půl tuny. Manažer autosalonu prý napřed přemýšlel, že neobvyklého zákazníka odmítne, ale nakonec se mu ho zželelo a hotovost přijal. Bankovky počítalo 13 zaměstnanců deset hodin.
Francisco Cruz y Riga caen 92-94 ante Krasny
Martín Meiers fue su mejor equipo ante la canasta con 19 puntos, seguido de Berzins Janis (18) y Mejeris Mareks (17), mientras por los triunfadores sobresalió Jeremy Jefferson (19), acompañado de Viacheslav Zaitcev, Vazily Zanoruev e Ibekwe Ekene (16).
Český Titanik: Před 100 lety zemřelo v Chicagu 220 Čechů
Přesně 100 let uplynulo v pátek od potopení parníku Eastland. Při tragédii na řece Chicago zemřelo 220 českých emigrantů. Zemřelo dokonce několik kompletních rodin.
Tomáš Ježek: Staňme se konečně plnohodnotnými členy EU
Když mám dnes odpovědět na otázku, jaké jsou klady a zápory našeho členství v Evropské unii, jsem na rozpacích. Podle podobných otázek to totiž vypadá, jako bychom se ke svému členství teprve rozhodovali. Tomáš Ježek.
Otec Sáry (†24) zavražděné v Chicagu: Na její fotku se nemůžu podívat!
Od vraždy Sáry (†24) v Chicagu uplynulo jen pár dní a počáteční naštvanost rodičů kvůli špatnému informování vystřídal smutek. Dovolali jsme se zdrcenému tatínkovi, který se zalykal slzami a zmohl se jenom na pár slov.