realmagick.com The shrine of knowledge.

Alevi

Alevi is described in multiple online sources, as addition to our editors' articles, see section below for printable documents, Alevi books and related discussion.

Suggested News Resources

AKP Hükümetine Alevi kurumlarından tepki: Yasa teklifinde taleplerimiz yok
Alevilerin sorunlarını çözüp, taleplerini karşılayacaklarını söyleyen ve bu çerçevede Meclise bir yasa tasarısı getirecek olan AKP Hükümetine Alevi kurumlarından tepki geldi.
Alevi Stk'lardan 'Kanun Teklifi' Açıklaması
Emir, “Başbakan 21 Mart'ta nevruzla birlikte Alevilerin sorunlarının çözümüyle ilgili parlamentoya bir kanun teklifi getireceğini kamuoyuna beyan etti.
Poyraz Karayel'de Alevileri Mest Eden Sahne! Zülfikar, Cemevine Gitti
Sefer'in gidişinin ardından bir türlü toparlanamayan Zülfikar çareyi cemevinde aradı. Alevi dedesine gidip niyaz eden Zülfikar'ın elindeki tesbih de dikkat çekti. Alevi olmayı sembolize eden Hz.
AK Parti'den Alevi STK'larına ziyaret
AK Parti Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkan Yardımcıları Ekrem Çelebi ve Yalçın Özdemir (ortada), Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı ile Alevi Kültür Dernekleri Başkanlığına ziyarette bulundu.
Poyraz Karayel'de Alevileri mest eden sahne!
Alevi dedesine gidip niyaz eden Zülfikar'ın elindeki tesbih de dikkat çekti. Alevi olmayı sembolize eden Hz. Ali'nin kılıcı, Zülfikar'ın tesbihinde görüldü.

Great care has been taken to prepare the information on this page. Elements of the content come from factual and lexical knowledge databases, realmagick.com library and third-party sources. We appreciate your suggestions and comments on further improvements of the site.

Discussion Forum
Alanis Morissette Videography
Place for your opinion