realmagick.com The shrine of knowledge.

Armia Ludowa

Armia Ludowa is described in multiple online sources, as addition to our editors' articles, see section below for printable documents, Armia Ludowa books and related discussion.

Suggested News Resources

Więzienny spacerniak w biurowcu, czyli renowacja aresztu
Aż do 2009 roku był tu areszt. garnizonowy Przez cele przewinęły się tysiące żołnierzy: najpierw armii pruskiej i niemieckiej, a potem Ludowego Wojska Polskiego, wreszcie Sił Zbrojnych RP. W budynku wciąż widać ślady dawnej działalności.
Korwin-Mikke: Jeżeli nie będzie publikacji wyroku TK, władzę powinno przejąć wojsko
Patriotyzm to nie ideologia, ale postawa życiowa. Dla komunistycznego internacjonała to trudne do pojęcia
Trafiłem na „Głos Wielkopolski” z dnia 7 marca z wywiadem z Januszem Zemke, europosłem SLD, byłym wiceministrem obrony narodowej o sytuacji w armii w związku z odejściem jednej czwartej generałów z Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił ...
Patrioci z Wolbromia
W latach 1948–1950 w położonym niedaleko Olkusza miasteczku Wolbrom działała niepodległościowa antykomunistyczna organizacja młodzieżowa o nazwie Armia Podziemna. Liczyła ... Nie uczynił tego, ponieważ wrogiem jest mu państwo ludowe.
Pod Ługańskiem wybuchł magazyn amunicji ukraińskich sił zbrojnych
Przedstawiciele powstańców regularnie podkreślają, że wśród wojskowych rosną straty niebojowe, w tym z powodu niskiego poziomu dyscypliny. Podkreślono, że w ogólnym zarysie straty niebojowe ukraińskiej armii co miesiąc wynoszą do 350 osób.

Great care has been taken to prepare the information on this page. Elements of the content come from factual and lexical knowledge databases, realmagick.com library and third-party sources. We appreciate your suggestions and comments on further improvements of the site.

Discussion Forum
Gene Knockout Method
Place for your opinion