realmagick.com The shrine of knowledge.

Jerzy Sebastian Lubomirski

Jerzy Sebastian Lubomirski is described in multiple online sources, as addition to our editors' articles, see section below for printable documents, Jerzy Sebastian Lubomirski books and related discussion.

Suggested News Resources

Bitwa pod Cudnowem - katastrofa armii rosyjskiej
Do niepomyślnego dla Polski zakończenia przyczynił się nie kto inny, jak sam tryumfator spod Cudnowa – Jerzy Lubomirski. Jego rokosz doprowadził do wybuchu wojny domowej i wyczerpania sił Rzeczypospolitej, która musiała zgodzić się na warunki ...
Jerzy Wołodyjowski - pierwowzór małego rycerza
Gdy w 1672 roku wielka armia turecka ruszyła na Rzeczpospolitą, Jerzy Wołodyjowski znalazł się wśród obrońców Kamieńca Podolskiego. Jedna z najpotężniejszych twierdz ówczesnej Rzeczpospolitej nie była w stanie oprzeć się długotrwałemu oblężeniu.
Wodzowie i patrioci
Jerzy Sebastian Lubomirski w 1657 r. otrzymał upragnioną buławę hetmana polnego koronnego. Wsławił się jeszcze męstwem w walkach z wojskami Rakoczego, a potem w 1658 r.
Wyniki wyborów 2015, Warszawa. Dobre wyniki dla PO, PiS, Nowoczesnej, Kukiza'15 i Razem
Wyniki wyborów 2015, Warszawa. Poznaliśmy już oficjalnie, ogólnopolskie wyniki wyborów. W Sejmie znalazło się 5 partii.
Listy wyborcze 2015: Kandydaci z Warszawy. Kto startuje w wyborach do Sejmu? [OKRĘG 19 WARSZAWA]
Listy wyborcze 2015 | OKRĘG 19 WARSZAWA | Na kogo głosować w wyborach do Sejmu? W Warszawie wyborcy muszą postawić krzyżyk przy nazwisku jednego z 370 kandydatów. Jak z długiej listy wybrać właściwego człowieka, by nie żałować swojej ...

Great care has been taken to prepare the information on this page. Elements of the content come from factual and lexical knowledge databases, realmagick.com library and third-party sources. We appreciate your suggestions and comments on further improvements of the site.

Discussion Forum
Nishan-E-Haider
Place for your opinion