realmagick.com The shrine of knowledge.

Jozef Venglos

Jozef Venglos is described in multiple online sources, as addition to our editors' articles, see section below for printable documents, Jozef Venglos books and related discussion.

Suggested News Resources

Jubilant Jozef Vengloš: V Aston Ville mu stúpal tlak na dvesto!
Jozef Vengloš má zo svojho domu na kopci nad Dunajom nádherný výhľad. Nielen na Bratislavu, kde rozvíjal svoj futbalový talent i trénerské začiatky. V horizonte času si premieta film, v ktorom sa v Ružomberku zoznamoval s futbalovou loptou.
Legenda slovenského futbalu Jozef Vengloš sa dožíva 80 rokov!
Vengloš patril k hlavným strojcom zlatého belehradského úspechu československých futbalistov, ktorí v roku 1976 získali historický titul majstrov Európy. Ako kouč získal bronz z ME 1980 a piate miesto z MS 1990.
Jubilant Vengloš si fotbal vždy obhájí: Manželka ví, že je to moje láska
Poznal Pelého, Masopusta, Beckenbauera, Cruyffa i Platiniho. Ale porovnávat fotbalové hvězdy nechce. „Každá doba má své hrdiny,“ říká Jozef Vengloš.
Legendy blahoželali legende. Všetci vedia, kto je Vengloš, vraví Pivarník
Tréner 20. storočia sa dožíva osemdesiatky. Otváral slovenské dvere do sveta
Pritom bol veľmi inšpiratívny, vzorný profesionál," povedal mi Vengloš v jednom z rozhovorov. V rokoch 1967- 1969 bol hrajúcim trénerom FC Sydney Prague a v tom istom období trénoval aj výber Nového Južného Walesu a Austrálie. V rokoch 1973 – 1976 ...

Great care has been taken to prepare the information on this page. Elements of the content come from factual and lexical knowledge databases, realmagick.com library and third-party sources. We appreciate your suggestions and comments on further improvements of the site.

Discussion Forum
Iowa Professional Sports Teams
Place for your opinion